"Szlakiem Mazurskich Legend"Pole tekstowe: o projekcie

Czerwiec 2005

1. Zapoznanie dzieci II etapu edukacyjnego z legendami z naszego regionu szkolnego i przeprowadzenie konkursu plastycznego ilustrującego opowieści.

2. Rajd rowerowy dzieci z klasy 6 po okręgu szkolnym w celu odnalezienia miejsc, w których dzieją się legendy .

3. Sporządzenie mapy okolicy z naniesionymi legendami (komputerowo).

Zaprojektowanie i wydrukowanie przez uczniów plakatu zapowiadającego plener rzeźbiarski „Mazurskie Legendy” (komputerowo).

Lipiec 2005:

1. Pozyskanie rzeźb poprzez udział w sfinansowaniu pleneru rzeźbiarskiego organizowanego przez SRR „Puszcza Borecka” przy plaży w Kruklankach.

Organizacja wycieczek rowerowych do Kruklanek dla dzieci II etapu edukacyjnego w trakcie trwania pleneru w celu obserwacji pracy artystów i włączaniu się w proces twórczy.

Sierpień 2005: :

Impregnacja gotowych rzeźb i przewóz na wyznaczone miejsca, przy współpracy z SRR „Puszcza Borecka”

Wrzesień 2005:

Zaprojektowanie przez uczniów klasy 6, tablic informacyjnych o legendach oraz znaku rozpoznawczego ścieżki.

Zredagowanie streszczeń opowieści odpowiednich do umieszczenia na tablicach.

Wykonanie tablic informacyjnych przy współpracy z SRR „Puszcza Borecka”.

Wkopanie tablic i ustawienie rzeźb oraz oznakowanie trasy przy współpracy z SRR „Puszcza Borecka”.

Zaprojektowanie przez uczniów plakatu zapowiadającego I Rowerowy Rajd „Szlakiem Mazurskich Legend” – zapraszający Rodziców, wszystkich mieszkańców gminy i inne osoby.

Zapoznanie uczniów klasy 4 z opowieściami z naszego rejonu szkolnego.

Październik 2005:

1. I Rowerowy Rajd „Szlakiem Mazurskich Legend”  - impreza szkolna, ale nie tylko. (Boćwinka – Możdżany – dąb – kamień – Walisko – Kamienna Struga – Żywy – Sołtmany – Żywki – Boćwinka).

Listopad 2005:

Redagowanie i opublikowanie na stronie internetowej szkoły artykułu na temat całego projektu.